RSS
 

Author Archive

#24 „Fretki w gazie!” – gazetka klubowa ŚKS Fretki Śląska

08 sty

 

Sezon żużlowy dobiegł końca i czas na wszelkie podsumowania odnośnie naszego klubu. Serdecznie zapraszam do lektury.
1. Podsumowanie sezonu.
2. Średnie biegopunktowe na koniec sezonu.
3. Wywiad z Bogusławem Jarkiem. Czytaj więcej»

 
Możliwość komentowania #24 „Fretki w gazie!” – gazetka klubowa ŚKS Fretki Śląska została wyłączona

Posted in Bez kategorii, Gazetki

 

#23 „Fretki w gazie!” – gazetka klubowa ŚKS Fretki Śląska

27 gru

Sezon już prawie dobiegł końca i niedługo przyjdzie czas na rozliczenie każdego klubu, managera oraz zawodnika z wywiązywania się z postawionych przed nim wymagań. Jakie były cele postawione naszym chłopakom? Czy udało im się dopełnić przedsezonowych obietnic? Zapraszamy do lektury 23 numeru naszej nieregularnej gazetki klubowej.

1. Recepta na utrzymanie… nie istnieje.
2. Średnie biegopunktowe po XVI kolejkach.
3. Wywiad z Walerianem Wołochem – liderem drużyny.
4. Zapowiedź przedostatniej kolejki. Czytaj więcej»

 
Możliwość komentowania #23 „Fretki w gazie!” – gazetka klubowa ŚKS Fretki Śląska została wyłączona

Posted in Bez kategorii

 

#22 Fretki w Gazie!- – czyli powrót na SM’owe tory!

07 paź
  • Czas wielkiego powrotu na SM’owe tory widniał na ustach kibiców ze Śląskiej już od dłuższego czasu. Ta sztuka w końcu się udała i ukochana drużyna miejscowej publiczności mogła cieszyć swą jazdą już w zeszłym sezonie. Właśnie mogła cieszyć, a to za sprawą wyśmienitego sezonu. Od razu po powrocie na 7 ligowe tory Fretki ze Śląskiej zdominowały rozgrywki i wygrywając pewnie wszystkie mecze atomowo awansowały do 6 ligi.
    1. Kapitalny powrót.
    2. Prawa do nazwy i loga.
    3. Obecny sezon.
    4. Zawodnicy.

 

1. Kapitalny powrót.
Przypomnieć tu trzeba wcześniejsze poczynania klubu spod znaku Fretki. Otóż ostatnimi czasy przed przymusowym rozwiązaniem spółki naszemu klubowi nie szło najlepiej. Mimo młodego i ambitnego zespołu wspartego doświadczonymi rosyjskimi torpedami nasz klub oscylował na granicy 6-7 ligi. Podczas transferu jedneghttps://smprasa.smanager.pl/wp-admin/post.php?post=40398&action=edito zawodnika nasz klub został oskarżony o machlojki a jedynym możliwym scenariuszem obronnym przed zamknięciem sekcji było uiszczenie kary finansowej na którą niestety klubu nie było stać. Po paru sezonach udało się pozyskać pieniądze na spłatę kary, ale o powrocie sekcji pod starą nazwą nie było już mowy. Włodarze klubu postanowili utworzyć nową sekcję i z pomocą starych sponsorów powstał klub pod nazwą Zatwardzenie Stolec. Ostatni sezon był pierwszym sezonem nowego klubu. Mimo to udało nam się dopiąć wszystkie formalności na czas i wystartować ze składem nie odstającym od składów reszty zespołów z naszej ligi. Co się okazało ten skład był na tyle wyrównany i silny, iż pozwolił nam na wygranie rozgrywek i pewny awans do 6 ligi. Serdecznie za to im dziękujemy!

2. Prawa do nazwy i loga.
Władze klubu starają się za wszelką cenę powrócić do starej nazwy, lecz nie jest to tania sprawa. Podkreślają ponadto, iż cały czas starają się odłożyć na to pieniądze, lecz nie będą tego robić jeśli miałoby to zaburzyć funkcjonowanie klubu w lidze.
Logo udało nam się odzyskać z czego na pewno kibice są niezmiernie zadowoleni. Świadczą o tym transparenty, które były rozstawione na przedsezonowej prezentacji zespołu. My również się cieszymy, że możemy jeździć już z Fretką na sercu.-mówi Ambroży Trawczyński, nowy ambitny wychowanek Zatwardzenia Stolec.

3. Obecny sezon. Nasz prezes zawsze był i chyba zawsze będzie ostrożnie podchodził do występów w wyższych ligach. Ze strony kibiców słychać głosy, iż jeśli ta atomowo udało się przejść przez 7 ligę to czemu niby 6 miałaby sprawić jakiś większy opór. Prezes Atwali ostudza emocje. –Liga 7 a liga 6 to zupełnie inne bajki. Zupełnie inny poziom. Nasz zespół jak zwykle jedzie na tyle na ile nas stać a wiem, że na obecną chwilę stać nas na to by walczyć o utrzymanie. Czy nam się to uda? Zobaczymy.-kończy prezes.

4. Zawodnicy.
Zupełnie nowy zespół przynosi ze sobą zupełnie nowych zawodników. Mimo tego kibice szybko przyzwyczaili się do nowych nazwisk i wybrali swoich nowych ulubieńców. Włodzimierz Wojciech, Ludvík Příhoda czy Feliks Cichewski to nazwiska zawodników, którzy mają stanowić o nowej sile naszego zespołu. Ostatnio głośno się mówi o ostatnim transferze. Nasz klub pozyskał naprawdę ambitnego młodego zawodnika. Krzysztof Działo, bo to o nim mowa jest naprawdę uzdolnionym młodym zawodnikiem, przed którym koloruje się naprawdę dobrą karierę. Tylko oby nie zapeszyć!

Klub nowy, nowe pomysły, stary zarząd, ci sami kibice. Czy ta mieszanka przyniesie nam to tego wszyscy chcemy? Właśnie, a czego chcemy? Oczywiście stabilnej drużyny, która powoli aczkolwiek sukcesywnie będzie piąć się ku górze!

 
Możliwość komentowania #22 Fretki w Gazie!- – czyli powrót na SM’owe tory! została wyłączona

Posted in Bez kategorii

 

4 kolejka 7 ligi grupy 75 oczami prezesa Atwali’ego

23 cze

Prezes klubu ŚKS Fretki Śląska typuje wyniki meczy 4 kolejki w swojej grupie. Czytaj więcej»

 
Możliwość komentowania 4 kolejka 7 ligi grupy 75 oczami prezesa Atwali’ego została wyłączona

Posted in 7 liga

 

„Czas na Show Time” – czyli zaczynamy najciekawszy okres sezonu

28 sty

Wszyscy kochamy emocje i adrenalinę związaną z uczestnictwem w najważniejszych meczach sezonu, których wyniki mogą przejść do historii rozgrywek. Nie inaczej może być tym razem w 3 i 4 grupie drugoligowych zmagań. Serdecznie zapraszam na zapowiedź XVII kolejki 2 ligi i zapraszam do licznych komentarzy ;). Czytaj więcej»

 
7 komentarzy

Posted in 2 liga, Ligi

 

„wyśmienita kolejka” – relacja XIV kolejki

15 sty

W tą niedzielę byliśmy świadkami wielu ciekawych mecz zakończonych przeważnie nieoczekiwanymi wynikami, które świadczą tylko o tym, że liga jest na tyle wyrównana, że każdy zespół może wygrać z każdym. Zawiódł jedynie mecz w Toruniu pomiędzy miejscowymi Faraonami Toronto a Zgrzeblarkami Zielona Góra. Serdecznie zapraszam na relacje z XIV kolejki. Czytaj więcej»

 
2 komentarzy

Posted in 2 liga, Ligi

 

#21 „Fretki w gazie!” – gazetka klubowa ŚKS Fretki Śląska

15 sty

Czas na kolejne wydanie naszej gazetki, która niestety przez sprawy osobiste staje się coraz bardziej nieregularna. Skutkuje to mniejszym zainteresowaniem wśród czytelników co wnioskuję po braku komentarzy. Nie mniej jednak mam nadzieję, że dobre czasy wrócą a gazetka powróci do dawnych łask czytelników. Serdecznie zapraszam.
1. Inicjatywa w stronę kibiców, czyli czas na mały konkurs!
2. Sytuacja naszego zespołu w tabeli, czyli robi się nieciekawie.
3. Średnie biegopunktowe po XIII kolejkach.
4. Obszerny wywiad z prezesem Atwali’m. Czytaj więcej»

 

To jeszcze nie koniec – zapowiedź XIV kolejki

14 sty

No właśnie. Wszyscy uważają, że rozgrywki tego sezonu dobiegają końca. Jak dla mnie jednak do końca jeszcze daleko, a poziom rozgrywek wciąż wzrasta i będzie już tylko ciekawiej. W tej kolejce nie brakuje ciekawych meczy i trudno było wybrać te najlepiej prezentujące się i najważniejsze dla kształtu tabeli po niedzieli. Mam nadzieję, że mój wybór był trafny i nikt nie będzie miał do niego żadnych zastrzeżeń. Serdecznie zapraszam do przeczytania zapowiedzi XIV kolejki 2 ligi grup 3 i 4 oraz proszę o liczne komentarze ;).

Czytaj więcej»

 
7 komentarzy

Posted in 2 liga, Ligi

 

Zapowiedź 1/16 Pucharu SMa – część 4 z 4

11 sty

Już dziś będziemy mogli prześledzić mecze w ramach 1/16 Pucharu Krajowego SMa. W składzie 9 rundy rozgrywek mamy: 8 Ekstraligowców, 6 pierwszoligowców, 6 drugoligowców, 6 trzecioligowców, 4 czwartoligowców oraz 2 piątoligowców. W sumie daje nam to 32 drużyny walczące o miano najlepszej w kraju. Serdecznie zapraszam do czwartej części zapowiedzi tej rundy rozgrywek. Czytaj więcej»

 
Możliwość komentowania Zapowiedź 1/16 Pucharu SMa – część 4 z 4 została wyłączona

Posted in Bez kategorii

 

Zapowiedź 1/16 Pucharu SMa – część 3 z 4

10 sty

Już jutro będziemy mogli prześledzić mecze w ramach 1/16 Pucharu Krajowego SMa. W składzie 9 rundy rozgrywek mamy: 8 Ekstraligowców, 6 pierwszoligowców, 6 drugoligowców, 6 trzecioligowców, 4 czwartoligowców oraz 2 piątoligowców. W sumie daje nam to 32 drużyny walczące o miano najlepszej w kraju. Serdecznie zapraszam do trzeciej części zapowiedzi tej rundy rozgrywek. Czytaj więcej»