RSS
 

#24 „Fretki w gazie!” – gazetka klubowa ŚKS Fretki Śląska

08 sty

 

Sezon żużlowy dobiegł końca i czas na wszelkie podsumowania odnośnie naszego klubu. Serdecznie zapraszam do lektury.
1. Podsumowanie sezonu.
2. Średnie biegopunktowe na koniec sezonu.
3. Wywiad z Bogusławem Jarkiem.

1. Podsumowanie sezonu.

Sezon 28 w smanagerze dla naszego zespołu miał być sezonem zapoznawczym co do poziomu 6 ligi. Skład, który wywalczył awans został wzmocniony wiekowymi i doświadczonymi zawodnikami, którzy mieli zdobywać dużo punktów, zapewniając nam bezpieczne utrzymanie. Walerian Wołoch (2,91pkt/bieg) i Norbert Szmagliński (2,10 pkt/bieg) wypełnili pokładane w nich nadzieje będąc głównymi filarami naszej drużyny.  Poza nimi skład nadmorskiej drużyny jest złożony z młodych, ale jakże ambitnych żużlowców, którzy za wszelką cenę chcą dominować w lidze i pokazać, że to właśnie oni najlepsi. Nie obyło się bez wpadek, defektów, wykluczeń, taśm, ale wytyczony cel został zrealizowany. Jeszcze przed ostatnią kolejką Fretki zapewniły sobie utrzymanie w lidze.-Cel osiągnięty i oby tak dalej. Ledwo sezon zakończony, ale nie ma co siedzieć  założonymi rękoma. Trzeba przygotować się na przyszły sezon, by wypaść w nim jak najlepiej. Dlatego też jedziemy na zgrupowanie do Barcelony wszyscy razem, by popracować troszkę nad kondycją na przyszłoroczne rozgrywki. Nie obejdzie się także bez wzmocnień. Ten sezon zakończyliśmy na  6 miejscu, ale w następnym celować będziemy już w górną część tabeli. Chcemy być jedną z głównych ekip w grupie.-zdradził manager Atwali.
Apetyt rośnie w miarę jedzenia-tak mówi jedno polskie przysłowie.

2. Średnie biegopunktowe po XVI kolejkach.
Seniorzy:
1. Walerian Wołoch – 2,91 pkt/bieg
2. Norbert Szmagliński – 2,10 pkt/bieg
3. Włodzimierz Wojciech – 2,08 pkt/bieg
4. Bernd Winklhofer – 1,81 pkt/bieg
5. Ludvík Příhoda – 1,73 pkt/bieg

Juniorzy:
1. Krzysztof Działo – 1,67 pkt/bieg
2. Ambroży Trawczyński – 1,14 pkt/bieg

3. Wywiad z Bogusławem Jarkiem.
Witaj Bogusławie. A może wolisz Jarku?
Witam. A mi to tam obojętne (dop.:śmiech). Jestem człowiekiem bez nazwiska nie da się ukryć.
-Chciałbym w imieniu całego klubu Ci pogratulować. Zdałeś licencję żużlową jako pierwszy jeśli chodzi o naszych szkółkowiczów, jak się z tym czujesz?
-Jest to niezmierny zaszczyt być tym pierwszym, który tego dokonał w klubie. Oficjalnie jestem w pierwszym składzie i mam nadzieję, że dostanę szansę już w przyszłym sezonie by pokazać na co mnie stać.
-Trener ze szkółki, Pan Lech Biel podkreśla, że jesteś bardzo utalentowanym żużlowcem i jeśli tylko nie spoczniesz na laurach czeka Cię naprawdę dobra kariera.
-Pan Lech Biel jest prawdziwym profesjonalistą w tym co robi. To gdzie teraz się znajduję zawdzięczam przede wszystkim jemu i jego ciężkiej pracy z naszą młodzieżą. Teraz czeka mnie praca z trenerem pierwszego składu, który de facto jest też naszym managerem, więc będzie trzeba dać z siebie wszystko albo i więcej.
-Chodzą słuchy o stworzeniu drugiego składu, tzn. „rezerwy”, czy jeśli nie uda Ci się przebić do pierwszego składu, chciałbyś występować w tym?
-Ciężko mi jest powiedzieć. Prawda jest taka, że w meczach ligowych szybciej się zdobywa doświadczenie, ale z drugiej strony nie chciałbym opuszczać tego klubu tylko dla tego, że nie jestem jeszcze gotowy wg trenera do występów o ligowe punkty. Myślę, że z ciekawości bym spróbował swoich sił w rezerwowym składzie i walczyłbym o pierwszy skład.
-Prezes Atwali podkreśla, iż w tym sezonie interesuje go górna część tabeli. Czy śledzisz Fretki w ich poczynaniach i czy według Ciebie jest realna szansa
na taki wynik.
-Oczywiście, że śledzę poczynania mojej drużyny, w końcu tu jest mój drugi dom. Chłopaki może nie rozpoczęli minionego sezonu za dobrze, ale pozbierali się i w paru meczach naprawdę ładnie pojechali. W ostatnim meczu gdyby nie defekt Krzyśka Działo w 12 biegu na punktowanej pozycji nie byłoby remisu a zwycięstwo z lepiej usytuowaną drużyną w tabeli Hard Rockers Conspiracy. Z tego co wiem Pan Atwali szykuje jakieś dobre transfery przed sezonem by wzmocnić pierwszy skład. Biorąc pod uwagę to co ostatnio widziałem na własne oczy i dodając potencjalne dobre wzmocnienia, myślę, że stać nasz klub na zajęcie o wiele lepszego miejsca niż 6.
-Dziękuję Ci za wywiad i życzymy szybko zdobywanych kompletów.
-Dziękuję.

 
Możliwość komentowania #24 „Fretki w gazie!” – gazetka klubowa ŚKS Fretki Śląska została wyłączona

Posted by in Bez kategorii, Gazetki , Czytano: 104

 

Comments are closed.