RSS
 

Co tam panie w ….?

07 lut

W tumanach kurzy oraz wszelakich pajęczyn, jakie zastałem w naszej prasówce po zalogowaniu, postanowiłem kliknąć kilka zdań na temat obecnego stanu naszej gry.
Zapraszam zatem na kilka ciekawostek z popadającego w coraz większy marazm Speedway Managera…

Jest nas coraz mniej…
…a wzrostu frekwencji próżno szukać, patrząc na to co dzieje się z najpopularniejszym niegdyś managerem żużlowym. Na dzień dzisiejszy mamy 2283 drużyny rożłożone na sześć międzynarodowych lig. Polską ligę reprezentują 2003 ekipy żużlowe, druga co do ilości teamów, Rosja posiada 97 aktywnych graczy, dalej w kolejności Anglia – 60, Niemcy – 55, Ukraina – 41 i Czechy z zaledwie 22 drużynami. Jak widać statystyki na kolana nikogo już nie rzucają…

__________________________________________________________________

Co sezonowy wysyp nowych talentów ze szkółki i…
… z sezonu na sezon coraz większe szaleństwo prezesów klubów, podbijających stawki za najlepszych szesnastoletnich zawodników z których powstać mają nowi mistrzowie. Olbrzymie pieniądze wydawane na nieopierzonych juniorów tuż po egzaminie na licencje żużlową, nikogo już nie dziwią. W tym sezonie po raz kolejny padły rekordowe sumy sięgające kilkudziesięciu milionów!

Kilka przykładów z ostatniego okienka transferowego

Gabriel Jonczyk     2015-01-20 15:10:01     POWER Gniezno             Stal Janówko             54 777 293 zł
Damian Krawiecki     2015-01-20 12:45:01     Twarde Pierniki     Pallada Vladivostok     38 288 447 zł
Adam Łukaszczyk     2015-01-20 00:25:01     Ballantines             Budulec Gniezno     35 280 000 zł
__________________________________________________________________

Zdobyli mistrzostwo i…
…wycofali sie z rozgrywek. To nie pierwszy już niestety przypadek w tej grze. Po fantastycznym sezonie po mistrzowską koronę w ekstralidze sięgnęły Orły z Elbląga. To największy sukces w wieloletniej historii klubu. Tuż po tym kiedy zawodnicy jak i kibice szykowali się do obrony mistrzostwa, prezes ogłosił koniec przygody z zużlem i rozwiązał klub!

__________________________________________________________________

Liga Klanów, czy w końcu…
…zniknie z terminarza? W tym sezonie jeszcze ruszyły już po raz dwudziesty szósty rozgrywki jednego z popularniejszych nieoficjalnych turniejów w SM’ie. Ale są to zarazem najuboższe rozgrywki jakie to tej pory się odbyły. Na placu boju zostało raptem… sześć klanów które tworzą ograniczoną do granic możliwości ekstraligową ligę. To już niestety dogorywanie Klanowych starć które najprawdopodobniej znikną z mapy żużlowej od następnego sezonu.

__________________________________________________________________

Pójdźmy jednak dalej tym tropem…
… a napotkamy drugą lepszą stronę medalu jeśli chodzi o turnieje. Bo komu ma się chcieć bardziej jak nie nowym graczom z tych nieco nizszych lig, dla których droga na sam szczyt w SM’ie dopiero sie zaczyna? To własnie tacy gracze jak Perez, Marcin78 i Rafałegg wzięli się za organizację „Turnieju Drużyn 7-ligowych i nie tylko” by urozmaicic bezbarwne i przewidywalne rozgrywki sm’a. Profesjonalizm i estetyka prowadzenia turnieju może być stawiana za wzór do naśladowania. Obecnie trwa trzecia edycja i życzę wytrwałości na conajmniej trzy kolejne.

__________________________________________________________________

Forum, czyli…
…jak już zdycha wszystko to wszystko. Niegdyś tętniące życiem, gdzie nie nadążało się czytać wiesci z sb, a ilości tematów w poszczególnych ligach nie ogarniało się wzrokiem.  Aż osiem wątków tylko o tematyce ligowej z mnóstwem podtematów w każdej z nich. Ożywione dyskusje to już jednak wielka przeszłość. Dzisiaj pustka, cisza, a wpisy na sb można czasem przejrzeć z całego tygodnia.

__________________________________________________________________

Tak to obecnie wygląda. Widać, więcej wiadomości negatywnych jak pozytywnych. Mozna tylko zapytać się głośno – Dokąd zmierzasz SM’ie?, co ty robisz? , powstrzymaj ten marazm i wyjdź na prostą! Jeszcze wszystko można naprawić i wróćić do lat świetnościi triumfu jaki ta gra przechodziła. Czego tobie życzę Wojciechu, wam drodzy gracze którzy wciąż tu jesteści oraz sam sobie bo jeszcze wierzę…

 
Możliwość komentowania Co tam panie w ….? została wyłączona

Posted by in Bez kategorii , Czytano: 660

 

Comments are closed.