RSS
 

Część II spowiedzi managera Faja :D

28 lip

Witam i zapraszam na drugą część wywiadu z managerem Faja, trenerem zespołu SMOKERSI KRZEPICE zajmującego 7 miejsce w 1 lidze gr. 2.  Z dnia 28.07.2015 r.

Jak wrażenia po ostatniej kolejce Eligi? Prawidłowo wytypowałeś tylko zwyciężce meczu Fogo Unia Leszno- MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów Wielkopolski.

Ekstraliga w tym sezonie jest niesamowita. Ciężko przewidzieć wyniki dlatego tym bardziej trzeba się cieszyć. Bardzo mi szkoda Wrocławia, ale Jędrzejak pojechał dno totalne.

 

 

 

Gdybyś miał ocenić największe hop i bęc poprzedniej kolejki to na kogo lub co byś postawił?

Największe hop to oczywiście Tarnów jako drużyna, a Larsen jako zawodnik. Młody Drabol przyzwyczaił już do rewelacyjnej jazdy dlatego też biorę go na drugi plan. To przyszły Mistrz Świata. Jeżeli chodzi o największy bęc to Wrocław jako drużyna bo powinni to wygrać bez problemu, a Jędrzejak oczywiście jako zawodnik. Pojechał klapę totalną.

Nawiązałeś do Mistrzostw Świata, ostatnią rundę w Malilli wygrał vicelider klasyfikacji generalnej GP – Nicki Pedersen. Kto według cb zostanie Indywidualnym Mistrzem Świata anno domini 2015?

Oczywiście Tai. Jeżeli nie przytrafi mu się żadna kontuzja to będzie Mistrzem Świata.

Co według Ciebie jest największym zaskoczeniem in plus, a co in minus w PGE Ekstralidze w sezonie 2015?

Drabik na plus chociaż w niego wierzyłem od razu. Dziwiłem się Zielonej Górze, że woleli Pieszczka niż zainwestować w młodego Drabika. Drugim z plusów jest Doyle w niego nie wierzyłem, a tutaj jedzie niesamowicie dobrze. Co do minusów to kontuzje. Co chwile ktoś kontuzjowany.

Najciekawszy mecz Eligi? Najciekawsze zawody krajowe lub międzynarodowe wegług Ciebie to?

W tym sezonie było bardzo dużo ciekawych spotkań. Bardzo ciężko wybrac te perełke. Jak mam wybrać jeden to chyba wygrana Torunia w Lesznie. Było to duże zaskoczenie. Jeżeli chodzi o turniej to chyba Grand Prix w Warszawie. Fajnie się oglądało ten cyrk.

Dobrze, ale czas powrócić do głównego tematu rozmowy czyli Smanagera, ostatnio doznałeś porażki z teamem Debeściaki Poznań po pasjonującym meczu. Jak podsumujesz to spotkanie?

W tym sezonie nie zwracam w ogóle uwagi na moje wyniki. Na spotkaniach również mnie nie ma. Składy ustalam i młodzi mają jechać i robić doświadczenie. Utrzymanie w 1 lidze praktycznie mam więc nie ma spiny.

Jesteśmy przed ostatnią kolejką obecnego sezonu, jak podsumowałbyś obecny sezon w swoim wykonaniu?

Jestem zaskoczony, że udało mi się utrzymać i to bez baraży w lidze tak młodym zespołem. W poprzednim sezonie to samo było. Już jestem ciekawy co będzie w kolejnym bo jak na 1 ligę mam bardzo młody skład.

W tym roku utrzymanie masz zagwarantowane dzięki zaskakującej decyzji managera teamu Debeściaki Poznań. Które spotkanie najbardziej zapamiętasz z tego sezonu?

W tym sezonie tak jak mówiłem wcześniej odpuściłem na maksa i pozwoliłem drużynie żyć własnym życiem. Z tego sezonu nie zapamiętam nic po za utrzymaniem w lidze.

A jakie cele stawiasz sobie na kolejny sezon?

Kolejny sezon to utrzymanie mój główny cel oraz rozwój młodzików.

Na kiedy planujesz powrót do Eligi?

Teraz mam 23 latków w momencie jak wskoczy im 27 rok życia to chce być w ekstralidze.

A kiedy planujesz zdobyć kolejny tytuł mistrza SM’a?

Jak tylko wejdę do ekstraligi to cel będzie jeden – mistrzostwo.

Powiedz może naszym czytelnikom w jakiej kondycji finansowej jest twój klub? Jak utrzymujesz płynność finansową?

Aktualny poziom moich finansów nie jest zły, ale zawsze mógłby być lepszy. Płynność finansową aktualnie dużo łatwiej mi utrzymać, gdyż mam młody zespół i kontrakty nie są tak duże jak w przypadku zawodników którymi zdobyłem Mistrzostwo. Ostro szykuje się na powrót do ekstraligi i staram się jak najwięcej pieniążków chomikować na koncie.

Czy bierzesz udział w jakichkolwiek turniejach poza rozgrywkami ligowymi w Smanagerze?

Nie biorę. Interesują mnie tylko oficjalne turnieje organizowane przez twórcę SMa.

Skoro wspomniałeś już o twórcach SM’a, to jakie zmiany zaproponowałbyś im do wprowadzenia w SM’ie?

Przebudować handi by mecze były ciekawsze, a nie do jednej bramki przy takim samym poziomie drużyn. Zmienić szkółke tak by dużo więcej zależało od naszego wkładu, a nie poziomu losowości. Te dwie zmiany w znaczny sposób by poprawiły jakość zabawy. Trzecim elementem który mógłby przyciągać wielu nowych graczy to oglądanie spotkania – jakieś kropeczki ścigające się to by wystarczyło.

Co byś powiedział osobie, którą chcesz zachęcić do zagrania w Smanagera?

Jeżeli lubisz rywalizacje z ludźmi, a nie komputerem i przede wszystkim kochasz żużel to ta gra jest dla Ciebie. Dodatkowo jeżeli potrafisz wyciągać szybkie wnioski i myśleć analitycznie to masz duże szanse osiągnąc sukces w tej grze.

Czy możesz polecić naszym czytelnikom inna grę o tematyce żużlowej, w którą grasz?

W ostatnim czasie pojawiła się nowa gra przeglądarkową, gdzie prowadzi się swojego żużlowca – SPEEDWAYSTAR.ORG. Póki co gra jest rewelacyjna i oby tak dalej. Dużo zależności co lubię najbardziej w grach.

Dziękuje Tobie bardzo za wywiad.

Również bardzo dziękuje i powodzenia :)

 
Możliwość komentowania Część II spowiedzi managera Faja :D została wyłączona

Posted by in Bez kategorii , Czytano: 677

 

Comments are closed.